حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 5 ربيع أول 1444 Friday, 30 September , 2022 ساعت ×
وظیفه مبلغین در بیانات آیت الله وحید خراسانی
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
شناسه : 3044
بازدید 830
8

خوشا به حال آنها که دوره ی سال تملذ می کنند، در چنین ایامی به دنبال بلاد دور افتاده از معلمین خیر و مرشدین دین به هدایت ایتام اهل البیت عصمت می شتابند. سعادتمند کسی که تارک الصلاتی را در این ایام به نماز بیاورد. بیگانه ای از امام زمان را با ولی عهد آشنا […]

ارسال توسط :
پ
پ

خوشا به حال آنها که دوره ی سال تملذ می کنند، در چنین ایامی به دنبال بلاد دور افتاده از معلمین خیر و مرشدین دین به هدایت ایتام اهل البیت عصمت می شتابند.

سعادتمند کسی که تارک الصلاتی را در این ایام به نماز بیاورد. بیگانه ای از امام زمان را با ولی عهد آشنا کند.

در سه امر اهمیت بدهید: تحکیم عقاید، تهذیب اخلاق، تعلیم احکام. به این سه پله قدم بردارید، بعد نتیجه اش معیت خاتم، فی الرفیق الاعلی است.

بیانات معظم له در مسجد اعظم ؛ در تاریخ ۱۶ صفر المظفّر ۱۴۳۳

وقتی به آن نقطه رفتید، راحت را کنار بگذارید، از هر فرصتی استفاده کنید، در مدارس بروید، صحبت کنید عقائد این مذهب را – که قویترین برهان پای هر کلمه ای است- به آن جوانها و نوجوانها تعلیم کنید.

به مجرد اینکه وارد شدید، افراد مستعد، نخبه آن منطقه را شناسایی کنید، به آنها در مدت چند روزی که هستید، مسائل واجبات و محرمات را هر روزه درس بدهید که در غیاب شما هم این سنت حسنه برای شما پایدار بماند .

هر شب برای مردم صحبت کنید، ولی بیدار باشید که منبر مرضیّ نظر ائمه معصومین این منبر است که مشتمل باشد بر سه کلمه : آیه محکمه، سنه قائمه، فریضه عادله . این است جوهر تبلیغ و بلاغ .

آیه محکمه : ازاحه شبهات، پاشیدن بذر اعتقادات حقه است . آیه محکمه عبارت است از تقویت نفوس به عقائد حقه: خداشناسی، پیغمبرشناسی، امام شناسی . مبدأ و معاد را تزریق کنید در عقول مردم .

سنه قائمه : هرشب از کلمات ائمه – در مقدمه منهاج ما تاریخ هر امامی را که ذکر کردیم، روایاتی از آن امام در اخلاق ، مواعظ ذکر کردیم – اگر این کار را بکنید می شود سنه قائمه .

مرحله سوم : احکام حلال و حرام ، واجبات در نماز، در عبادات، در اعمال، به مردم بیاموزید. این می شود فریضه عادله .

بعد کار عمده ای که باید انجام بدهید این است که هر منبری که می روید، قبل از شروع، زیارت سلام علی آل یاسین خوانده شود، در خاتمه هم دعا به ولی عصر بشود : أللهم کن لولیک تا آخر .

بیانات معظم له در مسجد اعظم ؛ در تاریخ ۲۴ صفر المظفّر ۱۴۳۶

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.