حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 12 محرم 1444 Tuesday, 9 August , 2022 ساعت ×
مبارزه آیت الله بروجردی (رحمه الله) با فرضه ضالّه بهائیت
۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵
شناسه : 3946
بازدید 602
9

زمانی که آیت الله بروجردی از نجف به بروجرد بازگشته و در آنجا مورد احترام عموم مردم و اهالی غرب کشور بودند و به تدریس و امامت جماعت و حل و فصل امور شرعی مردم اشتغال داشتند، بهائیان،‌بروجرد را جولانگاه تبلیغات خود قرار داده بودند. به نوشته مورخ ارجمند، مرحوم دوانی: در سالهایی که فرقه […]

ارسال توسط :
پ
پ

زمانی که آیت الله بروجردی از نجف به بروجرد بازگشته و در آنجا مورد احترام عموم مردم و اهالی غرب کشور بودند و به تدریس و امامت جماعت و حل و فصل امور شرعی مردم اشتغال داشتند، بهائیان،‌بروجرد را جولانگاه تبلیغات خود قرار داده بودند.

به نوشته مورخ ارجمند، مرحوم دوانی:

در سالهایی که فرقه ضاله بهائی، فعالیت خود را در بروجرد به خصوص در ادارات دولتی تشدید کرده بودند، معظم له مجدانه به مقابله پرداختند.

سعی ایشان در ابتدای امر بر این بود تا از راههای قانونی جلوی فعالیت های آنها را که روز به روز بیشتر میشد و حتی تا بدانجا رسیده بود که یکی از مدارس دینی شهر را تخریب و به جای آن دبیرستانی بنا نهادند، سد کنند؛

ولی زمانی که بی توجهی و مسامحه مرکز را در این مورد مشاهده نمودند، خود مستقلا دست به کار شده و به عنوان اعتراض به این امر، از شهر خارج شدند.

خبر عزیمت ایشان در اندک مدتی مردم شهر و نواحی را به تظاهرات و اجتماع در تلگرافخانه واداشت.

دولت پس از مشاهده این اوضاع،‌ احساس خطر نموده و سعی در مراجعت ایشان به شهر مینماید.

به زودی محافل و مجالس اشکار بهائی ها تعطیل و افراد منحرف از ادارات شهر منتقل میگردند و ایشان با اعزاز تمام به شهر مراجعت می نمایند.

منبع: علی دوانی، مفاخر اسلام،‌جلد دوازدهم، آیت الله العظمی بروجردی،‌تهران، مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ چاپ چهارم،‌با تجدید نظر و اضافات،‌۱۳۷۹، ص ۱۱۰ – ۱۰۹

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.