حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 12 رجب 1444 Thursday, 2 February , 2023 ساعت ×
احترامی متقابل از دو فقیه بزرگ
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۱۸
شناسه : 2273
بازدید 1527
4

 آیت اللّه محسنى ملایرى فرموده است: آیت اللّه سید عبدالهادى شیرازى به قم آمده بودند و چون براى معالجه چشم به ایران آمده بود، بناى ایشان بر آن بود که بى سر و صدا و بدون دید و بازدید بگذرانند. خواستند که به دیدار حضرت آیت اللّه بروجردى بروند؛ با آنکه آیت اللّه بروجردى به […]

ارسال توسط :
پ
پ

 آیت اللّه محسنى ملایرى فرموده است: آیت اللّه سید عبدالهادى شیرازى به قم آمده بودند و چون براى معالجه چشم به ایران آمده بود، بناى ایشان بر آن بود که بى سر و صدا و بدون دید و بازدید بگذرانند.

خواستند که به دیدار حضرت آیت اللّه بروجردى بروند؛ با آنکه آیت اللّه بروجردى به خاطر عدم اطّلاع از آمدن ایشان، به دیدن ایشان نیامده بودند.

در بین راه به مرحوم آیت اللّه سید على یثربى فرمودند: از این جا تا منزل آقاى بروجردى چقدر راه است؟! جواب داد… بعد ایشان فرمودند: پیاده برویم تا فضیلت ببریم…

وقتى به خدمت آیت اللّه بروجردى رسیدیم و از پله که بالا مى رفتیم دیدیم ایشان #عصبانى هستند از این که چرا اطلاع نداده ایم که آیت اللّه سید عبدالهادى شیرازى به قم تشریف آورده اند!

در بین صحبتها مرحوم سید عبدالهادى فرمودند: من به شیخ نصراللّه خلخالى گفته ام که براى برکت سفره ما، نان آقاى بروجردى را براى ما بیاورید.

 با آن که ایشان بعد از فوت مرحوم سید ابوالحسن اصفهانى، مرجع تامّ بودند! بعد از اتمام مکالمات دیدیم مرحوم آقاى بروجردى به زحمت بلند شدند و جلوتر از ما حرکت کردند و رفتند کفش حاج سید عبدالهادى را جفت کردند…

منبع: داستان هایی از فضائل علماء.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.